درمان درد کمر با ۱۵ تمرین ساده

0 1,680

معمولا زمانی درد در ناحیه کمر را احساس می کنید که خم می شوید یا ایستاده اید. این درد که از پایین کمر شما شلیک می شود بسیار آزار دهنده است و به نظر نمی رسد که هرگز به طور کامل برطرف شود. کمردرد که گاهی اوقات اسپوندیلوز نامیده می شود یکی از رایج ترین درد های مزمن در بزرگسالان است.

نزدیک به ۶۰٪ بزرگسالان در دوره ای از زندگی خود کمر درد را تجربه می کنند.

تمرینات و کشش های ساده عضلات کمر اغلب می تواند به کاهش کمر درد کمک کند.

بیشتر بخوانید:

بسیاری از افراد بر این باورند زمانی که دچار کمر درد می شوند می بایست فقط به استراحت بپردازند در حالی که این باور اشتباه است. حرکت دادن عضلات و فعال کردن آن ها در هنگام کمر درد نه تنها برای شما مضر نیست بلکه مفید و لازم است.

با ورزش کردن و تمرینات مناسب می توانید عضلات کمری، شکمی و پا را تقویت کنید که به نوبه ی خود به شما در کاهش درد کمر یا جلوگیری از آن کمک می کند. مانند تقویت فیله کمر

ورزش برای درمان در پشت و کمر

چه عواملی می تواند باعث کمردرد شود؟

در حالی که کمر درد در هر فردی می تواند متفاوت باشد اما سه دلیل عمده درد در ناحیه کمر وجود دارد:

اغلب درد عضلانی که به طور ناگهانی در ناحیه کمر ایجاد می شود، نشان دهنده اسپاسم عضلانی است. در این زمان احساس می کنید که عضلات قفل شده اند و درد آن هم می تواند شدید و ناتوان کننده باشد. در این وضعیت شما درد شیبه درد سیاتیک یا دیسکوژنیک را احساس نخواهید کرد.

درد در ناحیه کمر که همراه با درد در پشت یک یا هر دو پا است، نشانگر درد سیاتیک یا دیسکوژنیک است. درد عصب سیاتیک هنگامی ایجاد می شود که فشار بروی عصب سیاتیک وارد شود.

 اگر احساس یک درد عمومی مزمن در کل ناحیه کمرتان می کنید، ممکن است به آرتروز مبتلا شده اید.

چگونه می توان ناحیه کمر را تقویت کرد؟

برای جلوگیری از کمردرد، باید روی قدرت و انعطاف پذیری از یک سری تمرینات جنبشی زنجیره ای کمک گرفت. ستون فقرات به همراه عضلاتش حمایت زیادی از قسمت مرکزی بدن (کمر و شکم) می کنند.

علاوه بر این، گرفتگی یا ضعف در عضلات باسن، مفصل ران، چهار سرران و همسترینگ می توانند بر روی عضلات قسمت تحتانی کمر تأثیر بگذارند و فشار بیشتری به عضلات وارد کنند و در ایجاد اسپاسم عضلات کمر تأثیر داشته باشند. افزودن تمرینات قدرتی و کشش هایی که کمرتان را هدف قرار می دهد می تواند عامل کمک کننده در این زمینه باشند.

فواید ورزش برای کمر

هنگامی که ورزش به صورت کنترل شده و پیش رونده انجام می شود، می تواند برای تسکین کمر درد فواید زیادی داشته باشد، از جمله:

 • تقویت عضلات حمایت کننده از ستون فقرات، از بین بردن فشار دیسک های ستون فقرات
 • کاهش سفتی و بهبود تحرک
 • بهبود گردش خون برای توزیع بهتر مواد مغذی از طریق بدن، همچنین بهبود دیسک های ستون فقرات
 • باعث ترشح اندورفین می شود، که به طور طبیعی می تواند درد را تسکین دهد. ترشح مکرر اندورفین می تواند منجر به کاهش استفاده به داروی ضد درد شود. اندورفین همچنین می تواند باعث بهبود خلق و خو و تسکین علائم افسردگی شود، که یکی از اثرات معمول برای دردهای مزمن است. با ورزش کردن می توان دفعات بروز دردهای کمر را به حداقل رساند یا درمان درد گردن با ورزش همچنین کاهش شدت درد در هنگام بروز آن.

۱۰ تمرین مضر برای کمر درد

ورزش برای کمردرد مفید است – اما همه ورزش ها مفید نیستند. اگر زمانی که هرکدام از این تمرینات را انجام می دهید، حتی کوچک ترین دردی در ناحیه کمر خود احساس کردید، نباید آن ها را ادامه دهید.

  اما اگر درد بیش از حد است و این درد را بیش از ۱۵ دقیقه در بدن خود احساس می کنید می بایست به سرعت ورزش را متوقف کنید و به پزشک متخصص مراجعه کنید.

برخی از تمرینات ورزشی  ممکن است درد در ناحیه کمر را تشدید کند. در زیر تعدادی از این تمرینات آورده شده است:

لمس انشگتان پا

۱٫لمس انگشتان پا به صورت ایستاده:

زمانی که ایستاده اید فشار بیشتری را بر روی دیسک ها و رباط های ستون فقرات خود وارد می کنید. این تمرین هم چنین می تواند عضلات کمر و همسترینگ را بیش از حد کشش دهند.

درزا نشست مضر برای درد کمر

۲٫دراز نشست:

اگرچه ممکن است فکر کنید حرکت دراز نشست می تواند عضلات مرکزی یا شکمی شما را تقویت کند، اما بیشتر افراد هنگام انجام این حرکت، از عضلات باسن استفاده می کنند. نشستن ممکن است فشار زیادی را به دیسک های ستون فقرات شما وارد کند.

بلند کردن پاها باعث درد کمر میشوند

۳٫بالا بردن پاها

بلند کردن پاها گاهی اوقات به عنوان تمرینی برای “تقویت عضلات مرکزی” یا عضلات شکمی پیشنهاد می شود. ورزش برای بازگرداندن قدرت به کمرتان می تواند برای تسکین درد بسیار مفید باشد اما با این وجود بلند کردن هر دو پا با هم در حالی که به پشت دراز کشیده اید عضلات مرکزی شما را بسیار درگیر می کند. اگر عضلات مرکزی شما ضعیف باشد، این ورزش می تواند درد کمر را بدتر کند.

افرادی که در حین انجام این حرکت دچار کمر درد می شوند و یا از قبل کمر درد داشته اند می توانند از مدل تعدیل شده این حرکت استفاده کنند، به این صورت که می بایست به پشت بخوابید،یکی از زانوها را خم کنید و دیگری را به حالت صاف بر روی زمین نگه دارید، کمرتان را صاف روی زمین نگه دارید. پای صاف را به آرامی حدود ۱۵ سانتی متر بلند کرده و برای مدت کوتاه بالا نگه دارید. پا را به آرامی پایین بیاورید. این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید، سپس حرکت را با پای دیگر تکرار کنید.

ددلیفت مضر برای کمر درد

۴٫ددلیفت

اجرای حرکت اسکوات با هالتر و بالا آوردن وزنه با استفاده از پاهایتان، به شرطی که به نحوه ی صحیحی اجرا شود می تواند باعث تقویت عضلات کمری شما شود. اما بسیاری از مواقع در باشگاه های ورزشی دیده شده که افراد در حین اجرای این حرکت پشت خود را گرد می کنند، که باعث فشرده شدن دیسک های مهره ای شما می شود. در این شرایط انجام این حرکت بسیار مضر خواهد بود.

برپی ورزشی مضر برای کمر درد

۵٫ برپی

در اکثر مواقع این حرکت برای کالری سوزی بیشتر به افراد پیشنهاد می شود، اما در صورت بروز مشکلات کمر یا حتی اگر سابقه کمردرد دارید، باید از انجام این حرکت صرف نظر کنید.

برپی بیشتر عضلات قسمت فوقانی و تحتانی بدن شما را فعال می کند و شامل پریدن در حرکات انفجاری است که ضربه زیادی به بدن وارد می کند. انجام این حرکت نه تنها برای افرادی که قبلاً مشکل کمر درد داشته اند، بلکه حتی برای افرادی که عضلات ضعیفی دار مشکلاتی را به وجود می آورد.

تمرین شکم کراچ

۶٫شکم کرانچ

انجام این حرکت فشار های زیادی را به مهره های پایینی کمر وارد می کند. پس اگر کمر درد دارید از انجام دادن این حرکت اجتناب کنید.

تمرین اسکوات با هالر از پشت

۷٫ اسکوات با هالتر از پشت

با توجه به این که در این حرکت میله ی هالتر بر روی قسمت پشتی شانه ها قرار می گیرد، فشار زیادی به کمر، زانو ها و عضلات باسن وارد می شود. در نتیجه اگر از قبل کمر دارید و یا در حین انجام این حرکت در ناحیه کمر دردی احساس کردید از انجام دادن آن خودداری کنید.درباره انواع اسکات را میتوانید در هفت حیات مطالعه کنید.

پرش زانو بلند که برای درد کمر بد است

۸٫ پرش زانو بلند:

با انجام این پرش ها فشار زیادی را به زانو ها و مچ پا وارد می کنید. در نتیجه اگر از قبل کمر درد دارید و یا در حین انجام این حرکت در ناحیه کمر دردی احساس کردید از انجام دادن آن خودداری کنید.

تمرین چرخش مهره ها که برای کمر درد بد است

۹٫ چرخش مهره ها:

چرخاندن ستون فقرات با قرار دادن هالتر بر روی شانه ها در پشت کمر برای سلامت ستون فقرات مضر است. انجام این ورزش به کمر فشار وارد می کند و باید از آن اجتناب کرد.

دویدن مضر برای کمر درد

۱۰٫ دویدن

دویدن یک تمرین فشرده و با شدت بالا است. هرچه سریعتر بدوید، پاهای شما بیشتر به زمین برخورد می کند و این روند تکراری روی مفاصل و ستون فقرات فشار بسیار زیادی وارد می کند.

نتیجه مطالعاتی در مجله پزشکی ورزشی انگلیس در ماه سپتامبر سال ۱۹۸۶ منتشر شد که، نشان داد که ستون فقرات پس از ۶ کیلومتر دویدن چندین میلی متر کوچک شده و انقباض مستقیماً با سرعت دویدن متناسب است.

اگرچه رابطه جمع شدن ستون فقرات با درد ستون فقرات کاملاً مشخص نیست، اما این نتایج نشان می دهد که فشار روانی در ستون فقرات چقدر است. اگر دچار کمردرد مزمن هستید، دویدن ممکن است یک گزینه مناسب برای شما نباشد.

بیشتر بخوانید:

بهترین ورزش ها برای کمردرد کدامند؟

اگر می خواهید از شر این درد خسته کننده راحت شوید یا مهمتر اینکه از بوجود آمدن آن پیشگیری کنید، تمرینات قدرتی زیر و کشش های کمر را امتحان کنید. این روش را هفته ای یک تا دو بار به تمرینات خود اضافه کنید. مثل همیشه، قبل از شروع هرگونه تمرین جدید با پزشک خود مشورت کنید تا از ایمن بودن آن برای وضعیت خود مطمئن شوید.

۱۵  تمرین عالی برای بهبود درد کمر

درمان کمر درد با کشش همسترینگ

۱٫کشش همسترینگ

به پشت دراز بکشید و یک زانو خود را خم کنید، یک پارچه و یا یک حوله از دو طرف به کف پا با زانوی صاف نگه دارید. زانوی خود را صاف کرده و به آرامی حوله را عقب بکشید. در این زمان می بایست کشش را در ساق پای خود احساس کنید. حداقل ۱۵ تا ۳۰ ثانیه در این حالت بمانید. برای هر پا ۲ تا ۴ بار انجام دهید.

تمرین تیکه به دیوار برای کاهش درد کمر

۲٫ تکیه بر دیوار و نشستن

۲۵ تا ۲۷ سانتی متر از دیوار فاصله بگیرید، سپس به پشت به دیوار تکیه دهید تا پشت شما صاف روی دیوار قرار بگیرد. زانو را خم کرده و به آرامی به پایین بیایید تا جایی که زانوهایتان کمی خم شود، کمرتان را به دیواره فشار دهید. ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید، سپس با احتیاط به سمت بالا حرکت کنید. ۸ تا ۱۲ بار تکرار کنید.

تمرین برای کاهش کمردرد

۳٫ حرکت زانو به سمت سینه

به پشت بخوابید و زانوها را خم کرده و کف پاها را صاف روی زمین قرار دهید. یک زانو را به سمت سینه بیاورید، پای دیگر را روی زمین صاف نگه دارید. کمرتان را به زمین فشار داده و برای مدت ۱۵ تا ۳۰ ثانیه نگه دارید. سپس زانوی خود را پایین آورده و با پای دیگر این کار را تکرار کنید. این کار را برای هر پا ۲ تا ۴ بار انجام دهید.

حرکت پل برای کاهش درد پشت و کمر

۴٫ پل

به پشت بخوابید و زانوها را خم کرده و فقط پاشنه ی پا را روی زمین قرار دهید. پاشنه های خود را به زمین فشار دهید، باسن خود را منقبض کنید و از زمین بلند کنید تا شانه ها، باسن و زانوها در یک خط مستقیم قرار بگیرند. حدود ۶ ثانیه نگه دارید و سپس لگن را به آرامی به سمت زمین پایین آورده و ۱۰ ثانیه استراحت کنید. ۸ تا ۱۲ بار تکرار کنید. به هیچ عنوان نه به سمت داخل و نه به سمت خارج در کمرتان قوس ایجاد نکنید. در طول حرکت عضلات شکم را منقبض کنید.

کاهش درد کمر با پلانک

۵٫ پلانک بر روی کف دست

تمرین با هدف قرار دادن عضلات مرکزی بدن فواید زیادی دارد. پلانک عضلات شکم شما را هدف قرار می دهد تا فعال شوند و بتوانند از وضعیت شما پشتیبانی کرده و در فشاری که در حالت قائم ایستادن به بدنتان وارد می شود به شما کمک کند. انجام این حرکت نه تنها به سلامت جسمانی عمومی شما کمک خواهد کرد بلکه باعث بهبود کمر درد می شود.

دستان خود را به فاصله عرض شانه، روی زمین قرار دهید. پاها را در پشت خود قرار دهید و پاها را از عرض لگن باز تر کنید. عضلات باسن و چهار سر ران را منقبض کنید. بدنتان را از روی زمین بلند کنید و در همین موقعیت بمانید.

کاهش درد کمر با حرکت کشش کمر

۶٫ کشش کمر

کشش کمر واقعاً برای کاهش درد کمر مفید خواهد بود. موقعیت بدن خود را در حالت چهار دست و پا قرار دهید، در حالی که زانوها مستقیماً زیر لگن و دستانتان مستقیماً زیر شانه ها قرار دارند. اطمینان حاصل کنید که ستون فقرات در وضعیت خنثی قرار دارد. سر را در راستای ستون فقرات و شانه ها را به عقب نگه دارید و از قفل کردن آرنج خودداری کنید. یک نفس عمیق بکشید و هنگامی که نفس می کشید به آرامی پایین تنه خود را به عقب و به سمت پاشنه خود حرکت دهید. کشش را ۳۰-۲۰ ثانیه حفظ کنید. همانطور که نفس می کشید، بدن خود را دوباره به چهار دست و پا بیاورید. این کار را شش تا هشت بار تکرار کنید.

توجه: در صورتی که مشکل شما فتق دیسک است، این کشیدگی می تواند وضعیت کمر شما را بدتر کند.

حرکت ورزشی برای درمان کمر درد

۷٫ کشش Piriformis

عضله دیگری که می تواند در هنگام کمردرد سفت باشد، عضله پیریفورمیس در باسن شما است. کشش زیر در کشش این عضله واقعاً موثر است و انجام آن بسیار آسان است. برای انجام تمرین، به پشت دراز بکشید و مچ پای راست را از روی زانوی چپ عبور دهید. ران پای چپ خود را بگیرید و نفس عمیق بکشید. هنگام بیرون آمدن نفستان، زانو را به سمت خود بکشید. کشش را ۳۰-۲۰ ثانیه حفظ کنید. برای هر طرف دو بار تکرار کنید.

توجه: باز هم ممکن است این کشش برای کمردرد حاد بسیار تهاجمی باشد.

کشش مفصل ران

۸٫ کشش مفصل ران

 کشش مفصل ران یک حرکت مناسب برای افرادی است که کمر درد دارند، زیرا عضلات خم کننده لگن شما اغلب هنگامی که کمر درد دارید تحت فشار قرار می گیرند. این امر کمر شما را منقبض کرده و می تواند به کمردرد منجر شود. برای کشش ران، یک زانو را روی زمین و پای دیگر را جلوی خود قرار داده و زانو را خم کنید. باسن را به جلو فشار داده و پشت خود را به حالت ایستاده نگه دارید. کشش را ۳۰-۲۰ ثانیه حفظ کنید. در هر طرف دو بار تکرار کنید.

حرکت کشش ستون فقرات

۹٫ کشش ستون فقرات

این کشش بسیار عالی است و انجام آن نیز احساس خوبی به فرد می دهد. به پشت دراز بکشید و یک بالشتک کوچک زیر سر خود قرار دهید. زانوها را خم و کنار هم نگه دارید. بالاتنه را بدون حرکت نگه دارید. نفس عمیق بکشید و زانوها را به یک طرف بچرخانید، هر دو شانه را روی زمین نگه دارید. هنگام بازگشت به وضعیت اولیه، نفس عمیق بکشید. شش تا هشت بار تکرار کنید.

۱۰٫ حرکت Bird Dog

تحرک کمر برای کمک به بهبود آن مهم است. این حرکت در تصویر زیر نشان داده شده است و برای تحرک کمر عالی است. موقعیت بدن خود را به چهار دست و پا قرار دهید، مطمئن شوید که دستانتان مستقیماً زیر شانه ها و زانوها مستقیماً زیر لگن قرار دارند. ستون فقرات در وضعیت خنثی قرار دارد و باید سر خود را در راستای ستون فقرات نگه دارید. یک نفس عمیق بکشید و همانطور که نفس می کشید یک پا و بازوی مخالف خود را کشیده و در راستای ستون فقرات خود نگه دارید. شما باید ستون فقرات خود را همیشه در وضعیت خنثی نگه دارید، بنابراین نگذارید کمرتان پایین بیفتد. ۵-۱۰ ثانیه در این حالت بمانید و هنگامی که نفس می کشید، پای و بازو را به سمت پایین بیاورید. این تمرین را هشت تا دوازده بار به صورت متناوب تکرار کنید. توجه: این کشش قطعاً باعث تشدید دیسک فتق می شود. لطفاً مطمئن شوید که علت اصلی کمر درد شما چیست و سپس به انجم تمرینات ورزشی بپردازید.

کمر درد و تمرینات قدرتی

۱۱٫Stability Ball Back Extension

در حالی که پاها روی زمین و شکمتان صاف است، روی یک توپ طبی ثابت به سمت پایین شروع به حرکت کنید تا به صورت یک خط مستقیم شوید. پشت خود را قوس کنید، دستان خود را پشت گوش خود قرار دهید و قسمت بالاتنه را تا جایی که راحت هستید پایین بیاورید.

حرکت تمرینی با توپ برای درد کمر

به باسن خود فشار آورده و دوباره تنه خود را بالا بیاورید تا جایی که روی پایین تنه شما قرار بگیرد. کمی مکث کنید، سپس به آرامی تنه خود را به حالت اولیه پایین بیاورید. این کار را ۱۲ تا ۱۵ بار تکرار کنید.

۱۲٫ Stability Ball Pike

تمرین را از حالت پلانک بلند شروع کنید و شانه ها را مستقیماً روی مچ ها و بالای پاها قرار دهید و روی یک توپ ثابت قرار بگیرید. بدن شما باید از سر تا مچ پا یک خط مستقیم ایجاد کند.

گذاشتن پاها بر روی توپ و دست های بر روی زمین

بدون اینکه زانوها را خم کنید، با بالا آوردن باسن تا آنجا که می توانید به سمت سقف، توپ را به سمت سینه بچرخانید. هنگامی که توپ را به حالت اولیه برگردانید، مکث کرده و سپس باسن را پایین بیاورید. ۱۲ تا ۱۵ تکرار انجام دهید.

۱۳٫ Stability Ball Reverse Leg Raise

دراز بکشید و در حالی که با شکم روی توپ قرار دارید، دستان خود را روی زمین قرار دهید، شانه ها را روی مچ دست قرار دهید، پاها را صاف کشیده و انگشتان پا روی زمین قرار بگیرند.

تعادل با شکم روی توپ ورزشی

پاها را تا حد ممکن صاف نگه دارید، در این تمرین باسن و کمر خود را درگیر کنید تا بتوانید پاها را بلند کنید و روی بالاتنه شما قرار بگیرد. سپس پاها را پایین بیاورید و به حالت اولیه برگردید. این کار را ۱۵ بار تکرارکنید.

۱۴٫ Stability Ball Squats

ابتدا قسمت هسته خود را درگیر کنید. با استفاده از توپ به عنوان راهنما در پشت خود، به سادگی بنشینید مثل اینکه صندلی زیر شما باشد. وقتی که زانوها و رانهای شما یک زاویه نود درجه ایجاد می کنند، بایستید و به عقب فشار آورید.

تعادل و اسکات زدن با توپ و دیوار

۱۵٫ Child’s Pose Ball Roll Outs

دستهای خود را روی توپ بگذارید و با توپ به سمت جلو حرکت کنید تا زمانی که به یک حالت راحتی برسید، چند ثانیه مکث کنید و سپس به حالت اولیه برگردید. ۳۰ ثانیه یا بیشتر در این حالت بمانید و هر بار سعی کنید و اگر می توانید کمی جلوتر بروید.

تمرین با توپ روی زمین برای کمر درد

تمرینات قدرتی و کمر درد

وقتی برای مدتی طولانی کمردرد دارید، ممکن است عضلات کمر شما دارای توده عضلانی کمتری، محتوای چربی بیشتر و سفتی بیشتری باشد، که می تواند به راحتی کمر را خسته کرده و درد را بدتر کند، با گذشت زمان این درد ممکن است منجر به ترس از حرکت شود، در نتیجه باعث بی ثباتی در کمر می شود.

حرکات قدرتی اگر با تکنیک صحیح انجام شود منجر به کمر درد نخواهد شد. حتی ممکن است تا حدودی به بهبود دردهای مزمن کمری کمک کند. اما هنگامی که دچار کمر درد حاد هستید، قرار دادن فشار اضافی بر عضلات کمر و رباط ها می تواند خطر آسیب دیدگی بیشتر را افزایش دهد.

تمرینات با وزنه می توانند توسط اثرات زیر سلامت کمر شما را بهبود بخشند:

 • افزایش عملکرد عضلات کمر و مرکزی
 • بهبود قدرت عضلات
 • افزایش توده عضلانی بدون چربی
 • افزایش دامنه حرکتی ستون فقرات
 • کاهش چربی بدن

۳ راهنمای اساسی که باید هنگام استفاده از تمرینات قدرتی از آن ها ستفاده کنید در اینجا ذکر شده است.

تمرینات با وزنه ممکن است برای برخی از افراد درمان صحیحی باشد، برخی دیگر ممکن است مستعد آسیب دیدگی بیشتری باشند که به منبع اصلی درد بستگی دارد:

۱٫ اطمینان حاصل کنید که طبیعتاً درد شما جدی نیست.

اگر کمردرد شما از موضوعی مانند جراحی قبلی ستون فقرات، تومور، فشرده سازی ریشه عصب همراه با علائم عصبی (سیاتیک)، شکستگی ستون فقرات و / یا عفونت های ستون فقرات نشأت گرفته باشد، تمرین با وزنه ممکن است برای شما مناسب نباشد.

۲٫ استفاده از تکنیک صحیح

چه قبلاً از وزنه استفاده کرده باشید یا نه، تکنیک های تمرین با وزنه برای کاهش کمر درد می توانند با تمرینات منظم با وزنه یا مقاومت متفاوت باشند. پس سعی کنید که تکنیک های صحیح هر حرکت را یاد بگیرید سپس آن حرکت را اجرا کنید.

۳٫ از وزنه های کمتر استفاده کنید تا به تدریج قدرت خود را افزایش دهید.

با وزنه های کمتری شروع کنید و به آرامی ورزش کنید. برنامه تمرین با وزنه خود را با وزنه های کوچکتر و قابل تحمل شروع کنید و به آرامی ورزش کنید. استفاده از حرکات سریع یا بلند کردن، کشیدن یا تکنیک های مقاومتی نادرست می تواند باعث صدمه بیشتر به بافتهای حساس شود.

۴٫دستگاه های بدنسازی

دستگاه های ورزشی ممکن است بهتر از وزنه های آزاد باشند. دستگاه های ورزشی می توانند روشی ایمن و موثر در ایجاد مقاومت تدریجی به تمرینات شما ارائه دهند. این دستگاه ها همچنین ممکن است در مقایسه با استفاده از وزنه های آزاد به کاهش احتمال آسیب کمک کنند.

کم کردن درد کمر با پیاده روی

تمرینات هوازی و کمر درد

یک تمرین منظم هوازی توسط اثرات زیر می تواند به کاهش درد گردن یا کمر کمک کند:

کاهش احتمال و  یا شدت درد های احتمالی آینده

کالری سوزی برای کمک به دستیابی و حفظ وزن مطلوب، که می تواند فشار اضافی به ستون فقرات را از بین ببرد.

افزایش تولید اندورفین، که به عنوان یک مسکن طبیعی عمل می کند و می تواند باعث تسکین روحیه در تسکین علائم افسردگی شود.

نمونه هایی از تمرینات هوازی مناسب برای کاهش کمر درد:

 • پیاده روی روزانه با کفش ورزشی مناسب
 • الپتیکال
 • دوچرخه ثابت
 • شنا کردن و ورزش های آبی

ورزش و درمان کمر درد

کمردرد یک وضعیت دردناک است که بسیاری از افراد را درگیر می کند.

فعالیت بدنی و کشش منظم روشهای اثبات شده ای برای کمک به کاهش کمر درد و جلوگیری از بازگشت آن است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button