حرفه ای ترین روش استفاده از پروتئین وی برای عضله سازی

0 212

شما می توانید یک شیک پروتئین آب پنیر همراه با آب سرد یا شیر در عرض ۳۰ دقیقه پس از اتمام جلسه تمرین خود بنوشید. با این روش جریان خون شما با اسیدهای آمینه پر می شود.، آنها به سرعت به سلول‌های عضلانی منتقل می‌شوند و به بافت عضلانی جدید تبدیل می‌شوند. در این زمان است که ریکاوری عضلات شما آغاز می‌ شود. پودر پروتئین را می توان در زمان های دیگر نیز مصرف کرد.

دوز توصیه شده معمولاً ۱ تا ۲ پیمانه (حدود ۲۵ تا ۵۰ گرم) در روز، معمولاً بعد از تمرین است. توصیه می شود دستورالعمل های سرو روی بسته بندی را لحاظ کنید. به خاطر داشته باشید که اگر پروتئین دریافتی شما در حال حاضر زیاد است، اضافه کردن پروتئین آب پنیر به مقدار بیشتر از میزان مصرف فعلی شما ممکن است کاملا غیر ضروری باشد.

علاقه مندان به تناسب اندام اغلب مصرف مکمل پروتئین را ۱۵ تا ۶۰ دقیقه پس از ورزش توصیه می کنند. این بازه زمانی به عنوان «پنجره آنابولیک» شناخته می‌شود و گفته می‌شود که زمان مناسبی برای استفاده حداکثری از مواد مغذی مانند پروتئین است.

عملکرد انواع مکمل پروتئینی یکسان نیست. برخی از مکمل های پروتئینی، مانند آب پنیر، بهتر از بقیه هستند. پروتئین آب پنیر حاوی تعداد زیادی از اسیدهای آمینه ضروری است که به سرعت جذب بدن می شوند.

نتایج تحقیقات نشان می دهد که می تواند در افزایش قدرت، افزایش عضله و از دست دادن مقادیر قابل توجهی از چربی بدن به شما کمک کند.

با این حال، فواید آب پنیر چیزی بیشتر از تأمین پروتئین بدن است. زیرا حاوی بسیاری از مواد مغذی دیگر است که برخی از آنها دارای اثرات بیولوژیکی قوی هستند. در واقع، این مکمل یکی از بهترین مکمل های مورد مطالعه در جهان است.

این مقاله ای است که به طور مفصل در مورد پروتئین آب پنیر توضیح می دهد. اولاً پروتئین آب پنیر چیست؟ چگونه کار می کند؟ و چگونه می تواند به شما در دستیابی به اهداف تناسب اندام و سلامتی خود کمک کند.

پروتئین آب پنیر چیست؟

پروتئین آب پنیر مخلوطی از پروتئین های جدا شده از آب پنیر است. این پروتئین قسمت مایع شیر است که در طی تولید پنیر از آن جدا می شود.

شیر در واقع حاوی دو نوع پروتئین اصلی است: کازئین (۸۰%) و آب پنیر (۲۰%). آب پنیر در قسمت آبکی شیر یافت می شود. هنگامی که پنیر تولید می شود، قسمت های چرب شیر منعقد می شود. و آب پنیر به عنوان یک محصول جانبی از آن جدا می شود.

یک نمونه آب پنیر هنگامی است که ظرف ماست را باز می کنید و مایعی را می ببینید که روی آن شناور است، این همان آب پنیر است. سازنده هایی پنیر قبل از اینکه ارزش تجاری آن را بدانند همه ی آن را دور می ریختند.

آب پنیر پس از جدا شدن در طی تولید پنیر، مراحل مختلف فرآوری را طی می کند تا به چیزی تبدیل شود که عموماً به عنوان پروتئین آب پنیر شناخته می شود. آب پنیر به شکل پودری است که به شیک ها، جایگزین های غذا و بار های پروتئینی اضافه می شود.

پروتئین آب پنیر به تنهایی طعم خوبی ندارد. به همین دلیل است که معمولا به آن طعم دهنده اضافه می کنند.

پودرهای که طعم شکلات، وانیل و توت فرنگی دارند بسیار محبوب هستند.

شما باید لیست مواد تشکیل دهنده آن را بخوانید و آن بسیار مهم است، زیرا برخی از محصولات ممکن است دارای افزودنی های ناسالم مانند شکر تصفیه شده باشند. مصرف پروتئین آب پنیر روشی مناسب برای افزودن پروتئین به میزان مصرف روزانه شماست.

این می تواند برای بدنسازان و علاقه مندان به باشگاه و همچنین افرادی که نیاز به کاهش وزن دارند یا  پروتئین رژیم غذایی آنها به راحتی تهیه نمی شود، مهم باشد.

بیشتر پروتئین های آب پنیر طعم دار نیز نسبتاً خوشمزه هستند. و می توان از آنها برای افزودن طعمی باورنکردنی به برنامه های سالم غذایی مانند اسموتی ها استفاده کرد.

چگونه با کمک پروتئین وی می توان عضله سازی کرد

مواد پروتئینی به عضله سازی کمک می کنند. با این واقعیت بسیاری از ورزشکاران حرفه ای و علاقه مند به بدنسازی از قبل آشنا هستند. استفاده از پروتئین‌ها روشی مطمئن برای افزایش انرژی بدن هستند.

بنابراین از آنها با میل و رغبت در تمرین تمرینات استفاده می شود. یکی از محبوب ترین انواع پروتئین ها، پروتئین وی است. این مکمل تامین کننده پروتئین مورد نیاز بدن است. و در علم بدنسازی به عنوان یک محرک برای عضله سازی یا کاهش وزن شناخته می شود. شما می توانید آنها را به صورت پودر در طعم های مختلف تهیه کنید.

توصیه کارشناسان تغذیه این است که هم ورزشکاران باتجربه و هم افراد مبتدی که می خواهند برای عضله سازی خود از پروتئین آب پنیر کمک بگیرند، نه تنها باید به دنبال پودر پروتئین مناسب یا سایر محصولات مشابه باشند، بلکه باید روی تمرین مناسب و یک رژیم غذایی متعادل تمرکز کنند.

پروتئین آب پنیر به عنوان پشتیبان عضله سازی عمل می کند. اما نمی تواند تنها عامل تعیین کننده برای موفقیت مطلوب در تمرینات شما باشد.

شما باید بین محصولات به شکل کنسانتره، هیدرولیز و ایزوله تمایز قائل شوید. زیرا هر یک از این پروتئین های آب پنیر را می توان برای ساختن توده و عضله استفاده کرد. اما هر کدام نتایج یکسانی را بوجود نمی آورند.

شاید از خود بپرسید پس کدام یک از انواع پروتئینی دارای بیشترین مزیت است و در چه کنسانتره و شرکتی متفاوت است؟ در راهنمایی که گروه هفت حیات به شما می آموزد، خواهید آموخت.

پروتئین آب پنیر چه کمکی به عضله سازی می کند؟

پروتئین آب پنیر نه تنها به عضله سازی، بلکه به حفظ عضلات نیز کمک می کند. آمینو اسیدهای موجود پس از مصرف می توانند به سرعت جذب بدن شوند و اثر پروتئین آب پنیر آشکار شود. بسیاری از محصولات پودر پروتئین مختلف وجود دارد.

از قبل در انتخاب پروتئین وی به ترکیب آن توجه کنید تا بتوانید در هنگام مصرف آن را مطابق با ایده های خود تامین کنید. زیرا همه نوع پروتئین وی یکسان نیستند. با این حال، پروتئین اساسا به عنوان یک بلوک ساختمانی کلیدی برای فرآیندهای مختلف در بدن عمل می کند.

این شامل عضله سازی نیز می شود. از آنجایی که پروتئین وی از آب پنیر مشتق شده است، برای یک رژیم غذایی گیاهی برای عضله سازی مناسب نیست. با این حال، قطعاً جایگزین‌های گیاهی وجود دارد که نمایه اسید آمینه‌ای به همان اندازه خوب ارائه می‌کند.

برای افرادی که با هضم لاکتوز مشکل دارند، محصولاتی نیز وجود دارند که عملاً بدون لاکتوز هستند. به طور کلی پروتئین نقش مهمی در عضله سازی بدن به عنوان تامین کننده انرژی دارد و در نتیجه به ما کمک می کند تا جلسات تمرینی را با انرژی کافی به پایان برسانیم و همچنین بازسازی عضلات را تحریک کنیم.

مصرف شیک پروتئین وی برای عضله سازی حتی می تواند بسیار برای عضله سازی شما مناسب باشد. زیرا آب پنیر به سرعت جذب بدن می شود.  بنابراین بدن در کوتاه ترین زمان ممکن به مواد مورد نیاز دسترسی پیدا می کند.

همچنین غذاهایی هستند که پروتئین آنها زیاد است.  بنابراین استفاده از پروتئین ها می توانند در قالب غذاهای خوشمزه از عضله سازی شما حمایت کنند. در انتها تأکید می کنیم که مصرف پروتئین آب پنیر در هر صورت کاملاً بدون عارضه است.

کدام پروتئین آب پنیر برای عضله سازی خوب است؟

در اصل، تمام شکل های پروتئین آب پنیر برای عضله سازی مناسب هستند. اگر به دنبال یک محصول درجه یک هستید، باید به سراغ مکمل وی ایزوله بروید. این ایزوله دارای بالاترین میزان پروتئین است.  بنابراین می تواند بهترین پشتیبانی را برای عضله سازی به بدن شما ارائه دهد.

پروتئین آب پنیر ایزوله به دلیل محتوای پروتئین بالا، پروتئینی با کیفیت بالا برای عضله سازی در نظر گرفته می شود. به همین دلیل، به ویژه در بین ورزشکاران حرفه ای و بدنسازان بسیار محبوب شده است.

با این حال، علاوه بر ایزوله، چندین تولید کننده نیز هیدرولیز آب پنیر و کنسانتره آب پنیر را ارائه می دهند. این پروتئین ها مزایایی نیز دارند و می توانند با طعم های مختلف در رژیم تناسب اندام شما گنجانده شوند.

در حالی که تمام انواع پروتئین آب پنیر برای عضله سازی و بدنسازی مناسب هستند، اما هنوز از نظر مواد تشکیل دهنده، قیمت و طعم خود با هم تفاوت دارند. هم طعم های موجود و هم سایر مواد مانند چربی یا کربوهیدرات ها می توانند از تولید کننده ای به تولید کننده دیگر متفاوت باشند.

کنسانتره پروتئین آب پنیر

کنسانتره پروتئین آب پنیر یک نوع محبوب و در عین حال ارزان قیمت پروتئین برای عضله سازی است. محتوای پروتئین واقعی محصول به تولید کننده بستگی دارد. به طور متوسط، محتوای پروتئین کنسانتره پروتئین آب پنیر ۵۰ تا ۸۰ درصد است.

برخلاف سایر جایگزین های پروتئین آب پنیر برای عضله سازی، کنسانتره حاوی مقدار مشخصی لاکتوز به دلیل استخراج از طریق آب پنیر است و بنابراین برای عدم تحمل لاکتوز یا رژیم غذایی گیاهخواری مناسب نیست.

با این حال، این بدان معنا نیست که ورزشکاران یا افراد وگانی مبتلا به عدم تحمل لاکتوز باید بدون مکمل پروتئین مناسب برای عضله سازی کار کنند. مواد پروتئینی همچنین می تواند از طریق محصولات گیاهی مانند ESN Vegan Pro Complex یا Vegan Designer Protein  جذب بدن ما شود.

کنسانتره آب پنیر را می توان به شکل پودری آن به راحتی به صورت شیک تهیه کرد. برای ایجاد درست طعم های موجود در طعم های خوشمزه، می توانید مصرف را با آب یا شیر ترکیب کنید.

پروتئین وی ایزوله

همانطور که در مطالب بالا توضیح داده شد، پروتئین وی ایزوله برای عضله سازی بهینه در نظر گرفته می شود. در مقایسه با کنسانتره، این محصول قیمت بالایی دارد. در حالی که ایزوله پروتئین آب پنیر در بین ورزشکاران حرفه ای محبوبیت خاصی دارد، برای بسیاری از علاقه مندان به تناسب اندام نیز مناسب است.

قیمت بالای آن به دلیل محتوای پروتئین غلیظ تر و فرآیند تولید گسترده تر آن است. با این حال، محتوای پروتئین بالاتر تنها یکی از مزایای ایزوله نیست. آب پنیر برای عضله سازی نیز بدون لاکتوز است، زیرا از طریق فرآیند میکروفیلتراسیون به دست می آید.

بنابراین، نه تنها حاوی لاکتوز قابل توجهی کمتر است، بلکه چربی و کربوهیدرات کمتری نسبت به یک محصول مقایسه ای دارد.

بنابراین، شیک ایزوله پروتئین وی را می توان نه تنها برای عضله سازی، بلکه برای یک رژیم کم چرب یا کم کربوهیدرات (مثلاً کم کربوهیدرات) استفاده کرد. از آنجایی که زنجیره های پروتئینی موجود در این محصول کوتاه هستند، سریعتر از سایر جایگزین های آب پنیر در دسترس بدن قرار می گیرد.

هیدرولیز پروتئین آب پنیر

هیدرولیز پروتئین آب پنیر نیز برای عضله سازی مناسب است و معمولاً می تواند دارای محتوای پروتئین بالایی بین ۸۰ تا ۹۰ درصد باشد. در مقایسه با کنسانتره یا ایزوله، محصولات دارای هیدرولیز بسیار گران هستند و اغلب مزه تلخی دارند.

بنابراین مصرف این پروتئین وی به عنوان شیک برای عضله سازی کمتر از سایر جایگزین ها لذت بخش است. پروتئین ها هنگام تولید به پپتیدها تقسیم می شوند.

بنابراین، هیدرولیز می تواند در مدت زمان بسیار کوتاهی بر روی بدن اثر بگذارد پس می تواند برای انواع ورزشکاران مناسب است. برخلاف پروتئین ایزوله، این محصول فاقد لاکتوز نیست. محتوای چربی و کربوهیدرات پروتئین بستگی به تولید کننده آن دارد.

پروتئین آب پنیر مناسب بدن خود را برای عضله سازی پیدا کنید

پیدا کردن پروتئین آب پنیر مناسب برای عضله سازی می تواند دشوار باشد. اگر به استفاده از کنسانتره آب پنیر، هیدرولیز یا ایزوله علاقه مند هستید، بهتر است قبل از انتخاب محصول مناسب، ابتدا به چند سوال شخصی زیر پاسخ دهید:

به چه هدف تمرینی می خواهم برسم؟

قصد دارم هر چند وقت یک بار تمرین کنم؟

در چه مدت زمانی می خواهم به هدفم برسم؟

چگونه می توانم پروتئین آب پنیر را در رژیم غذایی خود بگنجانم؟

علاوه بر سوالات مربوط به تمرین شما، شکل احتمالی مصرف پروتئین نیز می تواند نقش مرتبطی داشته باشد. در حالی که پودر پروتئین را می توان به عنوان شیک و سایر دستور العمل ها استفاده کرد ولی در رژیم غذایی شما همه کاره هستند.

بعضی از ورزشکاران ترجیح می دهند آن را به صورت قرص یا کپسول بخورند. همچنین باید مواد تشکیل دهنده و طعم ها و همچنین چربی ها و کربوهیدرات های موجود در آن را در نظر بگیرید. بنابراین عضله سازی با پروتئین آب پنیر می تواند به روش های مختلفی انجام شود.

سخن آخر

عضله سازی با پروتئین آب پنیر، مشکلی با محصول مناسب وجود ندارد!

بازار مکمل ها، انواع محصولات ارزان و با کیفیت را به شما پیشنهاد می دهد. بنابراین باید مطمئن شوید که پروتئین آب پنیر مناسبی را برای عضله سازی پیدا می کنید. همیشه باید محصول پروتئینی مناسب را با دقت انتخاب کنید.

بنابراین، در کوتاه مدت در مورد یک پودر پروتئین ارزان تصمیم نگیرید، بلکه از قبل در نظر بگیرید که می خواهید در طول تمرین به چه موفقیتی برسید.

برای کمک به بدن خود به بهترین شکل ممکن با استفاده از مکمل پروتئین وی برای عضله سازی، باید به رژیم غذایی خود نیز توجه داشته باشید و برای تمرین مناسب تلاش کنید. هنگامی که راه مناسب خود را پیدا کردید، پروتئین به صورت مطمئنی از بدن شما در ساخت و حفظ توده عضلانی شما پشتیبانی می کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button