با کش مقاومتی باشگاه را به خانه ببرید! ۱۸ تمرین با کش

16 8,267

بله. با توجه به سایز ها و مقاومت های مختلف کش های می توانید کش مناسب با هدف خود را انتخاب کنید. این کش ها در کنار رژیم غذایی مناسب به عضله سازی و چربی سوزی کمک می کنند.

استفاده از کش های مقاومتی بسیار ایمن تر از وزنه های آزاد است. اما وزنه های آزاد برای عضله سازی نتیجه بیشتر و بهتری می دهند

کش های سیاه رنگ بیشترین مقاومت را دارند و تمرین شما را بسیار چالش بر انگیز تر می کنند. کش های مقاومتی سیاه برای گروه های عضلانی بزرگتر مانند پا و یا برای تمرینات دو نفره بهتر هستند.

بله می توانید. بیش از ۶۰۰ عضله در بدن انسان وجود دارد و تمرین دادن آن ها در یک روز دشوار است. می توانید در روز های مختلف گروه های عضلانی مختلف را با کش تمرین دهید

دمبل و هالتر ندارید؟ هیچ مشکلی نیست. با تمرینات با کش عضله سازی کنید، همراه با آن افزایش سایز عضله و قدرت هم داشته باشید.

دمبل ها، کتل بل ها، میله های بارفیکس که در بین چارچوب در نصب می کنید،  جزء تجهیزات تمرینی بسیار عالی هستند. 

به نظر شما شخصی وجود دارد که تمایل به داشتن دستگاه ال اپتیکال در منزل و یا تردمیل نداشته باشد؟

ولی اگر به دنبال ابزاری برای انجام تمرینات بدنسازی در خانه هستید در حالی که نمی خواهید هزینه ی زیادی بابت آن بپردازید و این تجهیزات فضای زیادی را در منزل شما اشغال نکند و دنیایی از امکانات مختلف حرکتی را ارائه دهد، هیچ یک از این ها بهترین گزینه برای شما نیست. 

بیشتر بخوانید:

هر شخصی با هر سطح آمادگی جسمانی، می تواند از کش های مقاومتی استفاده کند. این کش ها یک چالش مازاد به تمرین با وزن بدن اضافه می کنند اما فشار مشابهی که وزنه های خارجی مانند دمبل و کتل بل ایجاد می کنند به مفاصل وارد نمی کنند. آنها همچنین برای هدف قرار دادن عضلات تثبیت کننده کوچکتر که ممکن است به طور معمول بر روی آن ها کار نکنید عالی هستند.

به همین دلیل است که مربیان از آنها برای کار در عضلات کوچک لگن مخصوصاً گلوتئوس میانی استفاده می کنند که نقش مهمی در تثبیت عضلات چهار سر هنگام راه رفتن و دویدن دارد. (به همین دلیل بسیاری از دوندگان در طول گرم شدن تمرینات مربوط به باند مقاومتی را انجام می دهند).

این نوع کش ها جزو تجهیزات تمرینی هستند که می توانید با کمترین هزینه آن ها را تهیه کنید و مجموعه زیادی از حرکات ورزشی چالش بر انگیز فول بادی ( کل بدن ) را در منزل انجام دهید. این باند ها به شما این امکان را می دهد تا حرکات پایه ی بدنسازی مانند شنا و اسکوات و بسیاری از حرکات دیگر را چالشی تر کنید. با ایجاد یک گره ساده در این کش ها می توانید انواع حرکت ها مانند، قایقی، جلو بازو و یا موارد دیگر را انجام دهید.

همچنین با آویزان کردن کش مقاومتی از یک ارتفاع، حتی یک درخت می توانید تنوع بیشتری از تمرینات، مانند حرکات پشت بازو را انجام دهید و یا از این کش ها به عنوان یک تمرین کمکی برای یادگیری نحوه بارفیکس زدن برای افزایش قد استفاده کنید.

الهام حیدری مربی تیم هفت حیات

برنامه های تمرین با کش هفت حیات به شما این امکان را می دهد به طور همزمان چند گروه عضلانی را درگیر کنید و همچنین تمرینات متنوعی را برای گروه عضلانی مختلف انجام دهید. زمانی که از این کش ها در تمرینات خود استفاده می کنید، شکلی از مقاومت کشسان را در برابر عضلات ایجاد می کنید،‌ بنابراین باید از برنامه هایی که به طور کاملا ایمن و تخصصی طراحی شده است، استفاده کنید.
کش های مقاومتی نسبت به دیگر تجهیزات ورزشی و وزنه های آزاد فشار کمتری را بر روی عضلات و مفاصل وارد می کنند که همین امر باعث می شود آسیب دیدگی در این تمرینات کمتر باشد. برنامه های تمرین با کش هفت حیات در سطوح مختلف، مبتدی، پیشرفته، نیمه حرفه ای و حرفه ای دسته بندی شده است تا همه افراد به راحتی از آن ها استفاده کنند.
حتی اگر جزو آن دسته از مربیانی هستید که تا به حال با کش های ورزشی کار نکرده اند و دوره های آموزشی را به صورتی حرفه ای پشت سر نگذاشته اید می توانید از مدرسین حرفه ای هفت حیات در این زمینه کمک بگیرید.

 در واقع گزینه های استفاده از کش های مقاومتی بی پایان هستند.

گذاشتن کش مقاومتی زیر یک پا و کشش دست از کناره ها

چرا کش های مقاومتی مفید هستند؟

حتی اگر در خانه دمبل و کتل بل دارید، یا حتی اگر بدون تجهیزات حرکات تمرینی با وزن بدن را انجام می دهید، داشتن یک کش مقاومتی می تواند ارزش جدی برای تمرینات شما داشته باشد. چرا؟ 

دو کلمه: سازگاری و مقاومت.

اساساً، هرچه کش مقاومتی را از بدنتان دورتر کنید، به معنای واقعی “مقاومت” آن بیشتر می شود. این یک مقاومت متفاوت نسبت به دمبل است.

یک حرکت جلو بازو را انجام دهید. دمبل را به سمت بالا ببرید، در این حالت در یک نقطه ای (در بالای حرکت) قرار می گیرید که انجام این حرکت برای شما، “آسان” می شود. طول اهرمی که عضله دوسر شما را به چالش می کشد با پایان تمرین کاهش می یابد، به این معنی که دیگر نیروی جاذبه نمی تواند با دمبل چالش ایجاد کند (و دیگر عضله شما نیازی به ایجاد نیرو برای مقابله با این چالش ندارد).

همین حرکت جلو بازو را را با یک کش مقاومتی انجام دهید و همانطور که به قسمت بالای حرکت نزدیک می شوید، بر خلاف تمرین با دمبل حرکت آسان تر نخواهد شد. در عوض، شما باید کار بیشتری انجام دهید تا بتوانید حرکت را کامل کنید. کش کشیده شده بیشتر با شما می جنگد و شما را مجبور به تسریع در کل دامنه حرکت می کند و باعث می شود فیبرهای عضلانی خود را به روشی دیگر به چالش بکشید. برای مقابله با مقاومت در برابر کش، باید عضلات خود را خیلی سخت منقبض کنید.

تمرین برای ساق پا با کش مقاومتی

آیا این باعث می شود که تمرین با کش بهتر از تمرین با دمبل باشد؟ نه. اما هر دو ابزار می توانند در تمرینات شما جایگاهی داشته باشند و در برنامه تمرینی کامل، هر دو ابزار می توانند مکمل یکدیگر باشند. با این حال، کش های مقاومتی آنقدر سبک و کم جا هستند که به راحتی می توان برای هر سفر جاده ای از آن استفاده کنید و آن را در کوله پشتی خود جای دهید.

کش های مقاومتی برای گرم شدن و کشش عضلات بسیار مفید هستند. زمانی که در حرکت های مختلف از کش های مقاومتی استفاده می کنید عضلات شما بیشتر از حد معمول کشیده می شوند که باعث فعال شدن عضلات شما می شود و در نتیجه بدنتان گرم خواهد شد. برای فعال کردن عضلات روتیتور کاف (چرخاننده کتف) قبل از تمرینات بالاتنه یا سینه، از یک کش مقاومتی برای انجام تمرینات چرخش داخلی و خارجی شانه استفاده کنید، که به بهبود ثبات شانه کمک می کند.

بر خلاف دستگاه های بدنسازی که بدن شما را  ثابت نگه می دارند استفاده از کش های بدنسازی موجب می شود بدن شما حرکت کند که همین امر سبب می شود آمادگی حرکتی و آمادگی جسمانی شما افزایش پیدا کند. همچنین زمان استفاده از این کش ها میزان کنترل و هماهنگی بیشتری بر روی حرکت خواهید داشت. کش های مقاومتی میزان مقاومت بیشتری نسبت به دمبل ها ارائه می دهند، بنابراین شما در واقع می توانید انواع مختلفی از تمرینات را با آنها انجام دهید. 

از آنجا که وزن های آزاد به نیروی جاذبه متکی هستند، فقط می توانند در یک صفحه عمودی – جهت ثقل مقاومت ایجاد کنند. برخلاف وزنه آزاد، کش ها برای مقاومت به گرانش اعتماد نمی کنند. این پتانسیل آنها را برای استفاده در الگوهای حرکتی کاربردی که از زندگی روزمره و همچنین فعالیت های خاص ورزشی، افزایش می دهد.

و در نهایت یکی از مهم ترین مزایای این کش ها ایمن بودن آن ها و کاهش خطر آسیب دیدگی است.

کشیدن کش مقاومتی رو به جلو با دست بالای سر

بهترین گزینه ها برای استفاده از کش ها مقاومتی!

تمامی مواردی که تا اینجا ذکر کردیم باعث می شود کش های مقاومت به گزینه ای با کیفیت برای انجام دادن هر تمرینی تبدیل شود. اما آیا به همان روشی که همیشه تمرینات با هالتر، دمبل و سیم کش را در سالن بدنسازی ترکیب می کنید می توانید در حالت ایده آل تمرینات خود را با کش های مقاومتی نیزترکیب کنید؟ بله.

بیشتر بخوانید:

می توانید از روش های زیر از کش های مقاومتی در تمرینات خود استفاده کنید، اما این نکته را بدانید که روش های زیاد دیگری برای ترکیب تمرینات با کش های مقاومتی وجود دارد.

۱.تمرینات کامل: 

می توانید از کش های مقاومتی برای یک تمرین فول بادی ( کل بدن) استفاده کنید. آنها بدن شما را به چالش می کشند و تحت تنش قرار می دهند. بسته به اندازه کش مقاومتی و میزان مقاومت آن، ممکن است نتوانید در بعضی از حرکات که می خواهید چالش بیشتری داشته باشید، مانند ددلیفت و اسکوات، بنابراین اگر می خواهید به کمک کش های مقاومتی یک تمرین کامل را انجام دهید از سیستم تمرینات دایره ای استفاده کنید. برای انجام این کار می توانید یک حرکت کشیدن مانند ( قایقی)،‌ یک حرکت هل دادن مانند ( شنا یا پرس بالای سر) و یک حرکت پا مانند( ددلیفت، اسکوات یا حرکت لانچ ) را انجام دهید.

۲.استفاده از کش مقاومتی در پایان تمرینات

اگر به هالتر و دمبل دسترسی دارید و یا اگر به انداره ی کافی حرفه ای هستید و می توانید چالش های بیشتری ایجاد کنید از حرکات با کش در پایان تمرینات خود استفاده کنید.

۳.استفاده از کش مقاومتی در دراپ ست

یک راه عالی برای استفاده از کش های مقاومتی در منزل استفاده از آن ها به شیوه ی دراپ ست است. دراپ ست روشی است که در آن تمرین خود را با وزنه های سنگین تر ( یا مدل پیشرفته ی یک حرکت) آغاز می کنید سپس کم کم به سمت وزنه های سبک تر ( یا مدل تعدیل شده ی حرکت) پیش می روید.

در این روش به این دلیل که در انجام ست ابتدایی خسته شده اید، حتی ست های پایانی که شامل حرکات و وزنه های سبک تر است را سنگین تر احساس می کنید. این سیستم را با حرکت اسکوات امتحان کنید. ۱۰ حرکت اسکوات با کش مقاومتی را انجام دهید، ۳ ست این تمرین را تکرار کنید.

بهترین تمرینات در منزل با کش های مقاومتی

تمرین جلو بازو با کش مقاومتی در دو مرحله

۱.جلو بازو با کش مقاومتی

با هر دو پا روی یک کش مقاومتی بایستید. یک سر کش را در هر دست بگیرید، بازوها را دراز کرده در حالی  که کف دست ها رو به جلو باشد. دستان خود را به آرامی به سمت شانه ها حلقه کرده و عضلات دو سر خود را منقبض کنید. آرنج ها را به بدنتان بچسبانید. دستان خود را به آرامی به حالت اول پایین بیاورید. 

حرکت زیر بغل خم با استفاده از کش

۲.زیر بغل خم با کش مقاومتی

با هر دو پا روی یک کش مقاومتی بایستید و پاها را به اندازه عرض لگن باز کنید. یک سر کش را در کنار پهلو بگیرید به حالتی که کف دست ها رو به هم باشد. زانوها را کمی خم کرده و از لگن به سمت جلو خم شوید، پشت را صاف نگه دارید ( قوز نکنید)، بازوها را صاف و دست ها را زیر شانه ها نگه دارید. آرنج را خم کنید تا بتوانید کش را به سمت سینه بکشید، آرنج را نزدیک بدن نگه دارید (نباید فاصله ای بین آرنج و پهلو ها باشد). دستان خود را به آرامی صاف کرده و به حالت اولیه پایین بیاورید. 

دو مرحله فلای سینه با کش در خانه

۳.فلای سینه با کش مقاومتی

یک کش مقاومتی را به یک میله یا هر شی محکم دیگری که در پشت سرتان قرار دارد گره بزنید. دو طرف کش را در دستانتان بگیرید و دست های خود کش را مستقیماً به شکل  T بگیرید، کف دست ها رو به جلو باشد. یک پا را در مقابل پای دیگر قرار دهید. به اندازه کافی جلو بایستید تا در کش تنش ایجاد شود. کش را به آرامی بکشید تا دستانتان در جلوی بدن قرار گیرند، دست ها را صاف نگه دارید و آرنج را کمی خم کنید. سپس، دست ها را به آرامی به سمت بیرون و در حالت شروع قرار دهید مراقب باشید کش با سرعت زیاد به عقب نرود.

تمرین پرس سینه در خانه با کش

۴.پرس سینه با کش مقاومتی

برای انجام این تمرین سینه یک کش مقاومتی را به یک میله یا هر شی محکم دیگری که در پشت سرتان قرار دارد گره بزنید. دو طرف کش را در دستانتان بگیرید دستان خود را مستقیماً به سمت بیرون نگه دارید، آرنج ها را تا زاویه ۹۰ درجه خم کنید، کف دست ها رو به جلو باشد، یک پا را در مقابل پای دیگر قرار دهید. به اندازه کافی جلو بایستید تا در باند تنش ایجاد شود. کش را به آرامی بکشید و دستان خود را صاف کنید، تا زمانی که دستانتان در جلوی بدن قرار بگیرند. سپس آرنج ها را به آرامی خم کرده و کش را به سمت سینه برگردانید تا به حالت اولیه برگردید. مراقب باشید کش با سرعت زیاد به سمت عقب نرود. 

حرکت کیک بک با کش بر روی زمین در دو مرحله

۵.کیک بک با کش مقاومتی

به حالت چهار دست پا بر روی زمین قرار بگیرید وسط کش را بین قوس بین سینه ی پا و پاشنه پا قرار دهید و دو سر آن را در دست بگیرید. پای راست خود را بلند کرده و به سمت بیرون صاف کنید. سعی کنید تا جایی که می توانید پای خود را صاف کنید. به آرامی پای خود را به حالت اولیه برگردانید. می توانید این کار را با یک کش مقاومتی با دسته انجام دهید و یک دسته را در هر دست بگیرید.

پل رفتن با کش مقاومتی

۶. حرکت پل با کش مقاومتی

 پهنای یک کش را بر روی استخوان لگن در زیر شکم قرار دهید و دو طرف آن را در دست بگیرید. عضلات باسن و شکم را منقبض کنید و با کمک ایجاد فشار بر روی پاشنه باسن را از زمین جدا کنید و بالا ببرید. تا جایی بالا ببرید که شکم و شانه ها در یک راستا قرار بگیرد. برای یک ثانیه در این حالت بمانید. باسن های خود را به آرامی پایین بیاورید تا به موقعیت اولیه برگردید.

برای دیدن تمرینات بیشتر میتوانید تمرینات زیر شکم را هم در مجله هفت حیات دنبال کنید.

حرکت لت نشسته با کش مقاومتی

۷. لت با کش مقاومتی

یک کش مقاومتی را از یک ارتفاع آویزان کنید. یک پا را در مقابل پای دیگر قرار دهید. به اندازه کافی جلو بایستید تا در باند تنش ایجاد شود. این موقعیت شروع حرکت است. دو طرف کش را در دست بگیرید. تنه شما باید قائم باشد و کمی به جلو خم شود. عضلات مرکزی خود را محکم، پشت صاف و سینه را بالا نگه دارید. دستان خود را به آرامی تا ارتفاع شانه پایین بکشید. یک ثانیه در این حالت بمانید. بازوها را به آرامی به سمت بیرون و در حالت شروع قرار دهید. 

لانچ به پهلو با کش در خانه

۸. لانچ به پهلو با کش مقاومتی

یک کش مقاومتی را در اطراف هر دو مچ پا حلقه کنید. صاف بایستید و پاها را کنار هم قرار دهید. این موقعیت شروع حرکت است. یک قدم بزرگ به سمت راست بردارید. از قسمت لگن کمر را کمی به سمت جلو خم کنید، باسن را به عقب فشار دهید و زانوی راست را خم کنید. برای یک ثانیه مکث کنید، و سپس به پای راست خود فشار وارد کنید تا به وضعیت اولیه برگردید. این کار را روی پای دیگر تکرار کنید.

حرکت قدم به پهلو با استفاده از کش

۹.قدم برداشتن به پهلو

یک کش مقاومتی را در اطراف مچ پا حلقه کرده و به حالت ( ۴/۱) اسکوات قرار بگیرید. این موقعیت شروع حرکت است. با پای راست خود یک قدم بزرگ به سمت راست بردارید، این حرکت را ۵ بار در سمت راست انجام دهید سپس یک قدم به سمت چپ بردارید و این حرکت را ۵ بار در سمت چپ انجام دهید. (یا به همان اندازه که فضای شما اجازه می دهد به سمت چپ و راست گام بردارید)، این حرکت را هر بار با جهت های متناوب انجام دهید.

تمرین برای بازو با کش

۱۰.پرس پشت بازو

بایستید و پاها را به اندازه عرض لگن باز کنید. یک انتهای باند را با دست راست خود نگه دارید. انتهای دیگر باند را در زیر پای راست قرار دهید. عضلات سه سر خود را برای کشیدن باند به سمت پایین و عقب منقبض کنید، مطمئن شوید که فقط بازو حرکت می کند. سپس به موقعیت زاویه ۹۰ درجه برگردید. حتماً این حرکت را در سمت مخالف نیز تکرار کنید.

حرکت تراستر در سه مرحله

۱۱. تراستر

پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید.

کش را زیر پا هایتان قرار دهید و به حالت اسکوات بنشینید و پاها را به اندازه عرض شانه باز نگه دارید، کف دست رو به بیرون باشد، مچ دست را در نزدیکی شانه نگه دارید، از حالت اسکوات به آرامی بلند شوید و هنگامی که به موقعیت ایستاده می رسید کش را به سمت بالا فشار دهید. دوباره به حالت اول بازگردید.

یک نوع اسکوات با کش مقاومتی

۱۲. اسپلیت اسکوات

بایستید پاها را به اندازه عرض شانه از یکدیگر فاصله دهید. یک سر کش را در زیر پای راست قرار دهید و طرف دیگر آن را رو دو سرشانه در ۲ طرف قرار دهید.  مانند تصویر با پای راست یک حرکت اسپلیت اسکوات را اجرا کنید سپس به حالت اول بازگردید. با پای مخالف تکرار کنید.

۱۳٫ تقویت عضلات روتاتور کاف

باند مقاومتی را در دست ها و روبرو در مقابل خود نگه دارید.

آرنج خود را با زاویه ۹۰ درجه خم کنید.

دست های خود را به بیرون بچرخانید.

هنگامی که دست های خود را به سمت بیرون می چرخانید، نوار را به سمت بیرون بکشید.

حتماً آرنج های خود را تا حد ممکن به بدن تان نزدیک کنید.

این یک تمرین کوچک و در عین حال مهم است. در هر بار تکرار حرکت را کنترل کرده و بر روی عضلات شانه عقب تمرکز کنید تا تمرین تمام شود.

۱۴٫ تقویت عضلات ذوزنقه قسمت میانی

 

تمرین را از حالت ایستاده شروع کنید.

نوار را زیر پای خود قرار دهید. مطمئن شوید که طول هر دو انتها مساوی باشد.

در این موقعیت نوارهای خود را درگیر کرده و نوار را به سمت بالا بکشید. احتمالاً احساس خواهید کرد که عضله ذوزنقه شما نیز کار می کنند، بنابراین مطمئن شوید که شانه های خود را پایین نگه داشته اید تا بیشترکار برروی قسمت میانی پشت انجام شود.

۴ تمرین برتر برای قوی شدن شکم

  برای مبتدیان (همچنین برای زنانی که در دو ماه گذشته زایمان کرده اند) کافی است ۵ تمرین را انتخاب کرده و دو ست ۵ تا ۸ تکراری را انجام دهید. برای علاقه مندان به تناسب اندام متوسط ​​و پیشرفته توصیه می شود ۷ تمرین برای ۳ ست ۸٫

۱٫ بالا آمدن زانو

بایستید و پاها را کمی از عرض باسن خود بازتر کنید، در حالی که کش مقاومتی در اطراف وسط پاها قرار دارد. زانوی چپ خود را به سمت سینه بلند کنید و بدن خود را بچرخانید، انگار می خواهید زانوی چپ خود را با آرنج راست لمس کنید. سعی کنید این کار را بدون خم شدن شانه ها انجام دهید. باید آنها را صاف نگه دارید. سپس، به موقعیت شروع برگردید و همان کار را در سمت دیگر تکرار کنید.

۲٫کرانچ دوچرخه

از حالت نشسته شروع کنید، در حالی که باند مقاومتی در وسط پاهای شما است. سپس زانوها را خم کرده و پاشنه پا را از زمین بلند کنید. حدود ۴۵ درجه به عقب خم شوید و با نوک انگشتان دست پشت گوش خود را کمی لمس کنید. هنگامی که آرنج را به زانوی چپ خود متمایل می کنید پای راست خود را بکشید، از عضلات شکم خود استفاده کنید تا باسن خود را به حالت چرخش درآورید. سپس سعی کنید زانوی راست خود را به آرنج سمت چپ برسانید، در حالی که پای چپ خود را صاف می کنید. همینطور ادامه دهید در حالی که دست و پاها را متناوب عوض می کنید.

۳٫پلانک پهلو

در حالت پلانک بالا (روی دست کشیده) با باند مقاومتی روی مچ پا شروع کنید. وزن را روی دست راست انتقال دهید، پاها را صاف کنید و دست چپ را از روی مفصل ران بردارید. دست چپ را به سمت بالا بلند کنید. پاها را به اندازه عرض باسن باز کنید، نگه دارید و حداقل ۳۰ ثانیه (یا تا جایی که می توانید) بی حرکت بمانید. به موقعیت اولیه برگردید و همین حرکت را در سمت دیگر تکرار کنید.

۴٫مرد عنکبوتی فشار بالا

از حالت پلانک با دست های کشیده شروع کنید، در حالی که باند مقاومتی به قسمت میانی پاها بسته شده است. مچ دست خود را درست زیر شانه ها نگه دارید و شکم را محکم کنید. آرنج را خم کرده و سینه را مانند پرس های منظم به سمت زمین فشار دهید، سپس سعی کنید آرنج راست خود را با زانوی راست به سمت بیرون لمس کنید. به موقعیت اولیه برگردید و همین کار را با سمت چپ هم انجام دهید. به اندازه نیاز این کار را تکرار کنید.

تمرین با کش مقاومتی

در مورد وسایل ورزشی چیزهای زیادی نوشته شده و گفته شده است، اما یکی از بهترین ابزاری که باید در تجهیزات بدنسازی داشته باشید باند مقاومتی است. این یک ابزار شگفت انگیز است که تمرینات قدرتی شما را به سطح کاملاً جدیدی می رساند. نوارهای مقاومت دارای مقاومت های مختلفی هستند – از کشش آسان (۴-۲۵ کیلوگرم) تا بسیار تنگ (۲۶-۶۵ کیلوگرم) که می توانند تعداد نامحدود تغییرات را در تمرینات شما ایجاد می کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
16 نظرات
 1. مهرداد می گوید

  به نظر من که با این کشا نمیشه عضله سازی کرد سبکن

  1. تیم هفت حیات می گوید

   دوست عزیز اصلا اینطور نیست. پیشنهاد می کنم این تمرینات رو حتما امتحان کنید. اگر قبلا انجام دادی و نتیجه نگرفتید برنامه تمرینی مناسبی برای شما نبوده. این تمرینات اگر به درستی طراحی بشن و به درستی اجرا بشن تنش کافی رو برای عضله سازی دارن.

 2. ثریا می گوید

  سلام چه سایت خوبی دارید.من۲۷ سالمه براثر یه حادثه زانومو عمل acl کردم و مینیسکم رو هم جراحی کردم.قبلا خیلی ورزش میکرم اما الان که ۲ ماه از عمل میگذره انقدر ورزش نکردم افسرده شدم و فک می کنم دیگه نمی توتم ورزش کنم.الان که این متنو خوندم برام سوال پیش اومد با توجه به عمل acl می تونم با کش تمرین کنم؟

  1. تیم هفت حیات می گوید

   سلام دوست عزیز. امیدوارم زودتر بهبود پیدا کنید. بله چرا که نه اول با پزشکتون مشورت کنید بعد تمرین رو شروع کنید. البته بهتره با تمریناتی شروع کنید که عضلات چهار سر ران رو تقویت کنه، مثل چرخش داخلی و خارجی پا با کش.

 3. محمود می گوید

  سلام اگه بعد از یه مدت تمرین با کش این تمرین دیگه برامون سخت نبود و فشاری ایجاد نکرد باید چی کار کرد؟ بریم سراغ دمبل و هالتر دوباره؟

  1. تیم هفت حیات می گوید

   سلام. می تونید از کش های با مقاومت بالا تر استفاده کنید. تمرین با کش رو با حرکات ترکیبی دیگه انجام بدید. حتی می تونید از ترکیب دمبل یا هالتر با کش استفاده کنید.

 4. زهرا می گوید

  سلام
  سوال داشتم
  رنگ های مختلف کش ها چه فرقی باهم دارن؟

  1. تیم هفت حیات می گوید

   سلام. دوست عزیز رنگ های مختلف کش های مقاومتی درجه سختی های متفاوتی دارن. در واقع کشیدگی و ضخامت کش ها متفاوت هست. معمولا کش های سبز آبی و سیاه مقاومت بیشتری دارن. معمولا رنگ زرد کمترین مقاومت رو داره.

 5. میلاد می گوید

  میشه با کش برای لاغری و فرم دهی شکم هم تمرین کرد؟

  1. تیم هفت حیات می گوید

   سلام. بله می تونید تمرینات با کش برای شکم رو با تمرینات هوازی ترکیب کنید و بهترین نتیجه رو بگیریدو البته از رژیم غذایی نباید غافل بشید.

 6. محسن می گوید

  سلام خوبید. من بدنم درصد چربی کمی داره کلا زیادم ورزش نمی کنم.اگه با این کشا تمرین کنم می تونم بدنمو کات کنم؟

  1. تیم هفت حیات می گوید

   سلام دوست عزیز. کات کردن بدن به عوامل مختلفی بستگی داره از جمله برنامه غذایی. اما تمرین با این کش های مقاومتی می تونه کمک کنه باشه در صورتی که از کش های با مقاومت بالا و با تمرینات ترکیبی استفاده کنید.

 7. معصومه می گوید

  تمرین با کش عالیه

  1. تیم هفت حیات می گوید

   خیلی تمرینات خوبی هست و می تونه شما رو به هدفتون برسونه و بهترین نتیجه رو بگیرید.

 8. معین می گوید

  تمرین برای قسمتای مختلف بدن با کش بزارید

  1. تیم هفت حیات می گوید

   بله حتما به زودی

نظرات خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button